otellerdiyari.com
Ara
Tesis Kayıt

Marmaris’in En Güzel Serinleme Noktaları

  • 15.05.2022
  • 264

Muğla iline bağlı olan Marmaris, zengin tarihi ve muhteşem doğası ile tatilcilerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Tatil yaparken berrak denizi ve harika koylarında serinlerken, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bu bölgede tarihi mekanlarda kültür gezileri de yapabilirsiniz.

 

Marmaris Halk Plajı

Marmaris’in merkezinde ücretsiz denize girebileceğiniz, plajı kumdan oluşan ve ani derinleşme olmayan bir plajdır. Eğer kendi şemsiyenizi ve şezlongunuzu getirmek istemezseniz belediye işletmelerinden uygun fiyata kiralamak da mümkün.

 

Çiftlik Koyu

Osmaniye ilçesinde bulunan Çiftlik Koyunda berrak, dalgasız ve ılık suda keyif yapmak için deniz ve kara yoluyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Plaj işletmesi olmasa da etraftaki restoranlardan şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

 

Gebekse Koyu

Gebekse koyunda karayolu bağlantısı olmasa da Çiftlik koyunun hemen yanında bulunduğundan yürüyerek veya tekne ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bir yandan berrak ve temiz suyun keyfini çıkarırken antik kilise ve yerleşim yerlerini gezerek denizle tarihi beraber yaşayabilirsiniz.

 

İçmeler Plajı

İçmeler Semtinde bulunan İçmeler Plajı oldukça turistik bir plaj olmasına rağmen Marmara Halk Plajından daha sakindir. Ulaşımı kolaydır. Şezlong ve şemsiye kiralamak ücretli. Tekne turu ve su sporu olanakları da mevcut.

 

Turunç Plajı

Turunç Plajı Marmaris’in mavi bayraklı plajlarından biridir. Soğuk ve berrak suyunda yorgunluk atabilirsiniz. Restoranların şemsiye ve şezlonglarından yararlanabilirsiniz. Ulaşım için deniz yolu ve kara yolu olarak 2 seçeneğiniz bulunmaktadır.

 
Kelimeler : ,

Location for : Listing Title