otellerdiyari.com
Ara
Tesis Kayıt

Blog

Tatil yerleri, oteller, tarihi yerler ve yurdumuzun her yerinden haberler için ...

Aydos Ormanı

Aydos Ormanı, İstanbul`da bulunan nadide kalmış yeşillik alanlardan biri olan Aydos Ormanı, muhteşem güzelliği ve temiz havası ile bir çok ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle de bol oksijenli havayı içine çekip yürüyüş yapmak isteyen kişiler için ideal bir yer olan Aydos Ormanı içerisinde aynı zamanda mükemmel bir görüntüye sahip olan Aydos Göleti yer alır. İnanılmaz bir manzara sergileyen Aydos Ormanı, Aydos Göleti ve göletin karşısındaki Aydos Tepesi görülmeye değer bir mekan. Eşi bulunmaz bir piknik alanı olarak düzenlenmiş olan bu mekanda istediğiniz her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Hem piknik yapmanın hem de Aydos ormanında bulunan yürüyüş parkuru sayesinde sağlıklı yaşam için yürüyüş yapmanın keyfine varacağınız Aydos Ormanı İstanbul`un Kartal ilçesinde bulunmaktadır.

  • 21.07.2022
  • 264
Devamı...

Türkiye`nin En Uzun Sahili: Samandağ Sahili

Samandağ ilçesinde bulunan bu sahilimiz 14 km boyu ile Türkiye’nin en uzun  sahilidir .Bu sahil geniş kumsalı olan halka açık plaj şeklindedir. Dünya’nın en uzun sahillerinden biri olan bu sahil aynı zamanda nesli tehlikede olan Chelonia Mydas ve Caretta Caretta deniz kaplumbağalarının dünyadaki sayılı yumurtlama-üreme alanlarından biridir.

 

  • 18.07.2022
  • 264
Devamı...

Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi, Muğla ili, Fethiye ilçesi Ölüdeniz belde sınırları içerisinde bulunan doğal bir hazinedir. 350 metreye ulaşan sarp kayalık duvarlarla çevrili olan Vadi, ismini, barındırdığı 80′den fazla kelebek türünden ve özellikle Kaplan kelebeğinden almıştır. Kaynağı Faralya köyünde bulunan ve 50 metre yükseklikten Vadi’ye dökülen şelale, Vadi’nin ortasından geçen bir dere ile Akdeniz’e ulaşır.

  • 16.07.2022
  • 264
Devamı...

Marmaris’in En Güzel Serinleme Noktaları

Doğal güzellikleri ve zengin mazisiyle tatilcilerin vazgeçilmezi olan Marmaris`de denizin keyfini çıkarırken tarihi yerleri gezebilir ve birçok aktiviteye katılabilirsiniz. Sizin için bu tatil cennetinde ki serinleme noktalarını derledik.

  • 15.05.2022
  • 264
Devamı...

Location for : Listing Title